şantiye kamera sistemleri

Haziran 5, 2019 by admin with 0 comments

Şantiye Kamera Sistemleri


Şantiye kamera sistemleri için en uygun güvenlik kamerasının hangisi olduğunu belirlerken, sisteme olan gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Öncelikle, ne kadar sağlam olması gerektiği üzerinde düşünülecek bir çok faktör var. Ayrıca, kablolu veya kablosuz bir sistem mi olmasının yanı sıra gece görüş özelliğinin gerekli olup olmadığını da düşünmek gerekmektedir. Şantiyelerde kullanılacak güvenlik kameraları için  öncelikli hedef yapı malzemeleri ve ekipmanları güvenli tutmaktır. Bu, maliyetli olan ürünlerin çalınmasını ve kırılmasını  önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, proje yönetimi nedenleriyle ve proje ilerleme durumunun kontrol edilmesi için uzak saha izlemede sıklıkla kullanılır. Diğer bir yaygın kullanım, pazarlama amaçlı canlı yayın veya zaman atlamalı görünümleridir.

Şantiye Kamea Sistemleri – Kameralar

Şantiye kamera sisteminizi satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli noktalar vardır. Dayanıklılık, göreceli olarak tehlikeli bir ortamda dışarıya kurulacağından büyük bir faktördür. İhtiyaç seviyenize bağlı olarak, belirli Giriş Koruması derecelendirmeleri durumunuza daha uygun olabilir (IP66, IP67 ve IP68). Ayrıca, çoğu şantiye sahası gece aydınlatmasına sahip olmadığından, muhtemelen IR gece görüşünü isteyeceksiniz. Bu özellik sizin için özellikle önemliyse, bir Smart IR kamera önemli olabilir. Smart IR, farklı parlaklık seviyelerine göre  otomatik olarak ayar yapabilir. Son olarak, PTZ (Pan/ Tilt/ Zoom) kamerasına sahip olmak isteyebilir, böylece şantiye genelinde proje ilerlemesini kontrol edebilirler.

Kablolu ve kablosuz arasında karar verirken, IP veya analog üzerine karar veriyorsunuz . Analog sistemler daha güvenilirdir ve kurulması genellikle daha kolaydır. Bununla birlikte, IP kameralar gelişiminde bazı adımlar attı. IP kameraların hala tipik olarak bir güç kaynağına bağlanması gerektiğini düşünmek önemlidir. Genel olarak, tercihinize bağlı olacaktır, ancak eğer mümkünse genellikle kablolu bir sistemle gitmeniz önerilir.

Şantiye kamera sistemleri için artık kablolu veya kablosuz gitmek isteyip istemediğinize karar verdiğinize göre, sizin için en iyi DVR’ı seçelim. Düşünmek isteyeceğiniz ilk şey, kullanım kolaylığı. Sisteminizin nasıl çalıştığını çözmek için çok fazla zaman harcamak istemezsiniz, kullanımı basit olmalı. Ardından, eğer ilginizi çekiyorsa, masaüstü yazılımı ve mobil uygulamaları içeren bir sistem seçmelisiniz. Son olarak, alarm sensörü entegrasyon özelliklerine karar vermelisiniz. Hırsız alarm sensörleri, güvenlik kamerası sisteminizin alarmları tetiklemesine, suç faaliyetlerini engellemesine ve yasa uygulamalarını bilgilendirmesine izin verir.

Son olarak, kararınızı sonlandırmadan önce yapabileceğiniz bazı son düşüncelere bir göz atalım. Time Lapse  kameralar uzun vadeli inşaat projelerinde kullanmak için eğlenceli olabilir. Bunlar, zaman atlamalı gerçekleştirmek için anlık görüntü yetenekleri gerektirir. Ek olarak, canlı pazarlama tanıtım amaçlı pazarlama amaçlı kurulabilir. Bu, kullanıcının akışı doğrudan sosyal medya platformlarına veya şirketin web sitesine bağlamasına olanak tanır.

Leave Comment